X LO im. KEN z Krakowa i Grom F1RST wygrywają E-sportową gwiazdkę w TAURON Arenie Kraków

 Nadchodzące wydarzenia
  • Wkrótce więcej informacji!

24 drużyny CS:GO i ponad 600 zawodników indywidualnych wzięło udział w „E-sportowej gwiazdce” – wyjątkowym wydarzeniu, które w dniach 20-21 grudnia odbyło się w TAURON Arenie Kraków. Współorganizatorem imprezy, przygotowanej przez Super Game e-sport, było Miasto Kraków.

„E-sportowa gwiazdka” rozpoczęła się w czwartek – 20 grudnia o godz. 9:00. Wydarzenie otworzył przedstawiciel Urzędu Miasta Krakowa — Jacek Bartlewicz. W rozgrywkach LG Mistrzostw Polski Szkół w E-sporcie brało udział 16 reprezentacji, natomiast w HIRO Quersus Pucharze Polski w E-sporcie uczestniczyło 8 drużyn.

Reprezentacje szkolne rozpoczęły swoje zmagania od starć grupowych. Spotkania opiewały w wiele emocji i adrenaliny. Rozgrywki grupowe zakończyły się o godz. 14:00, a tuż po nich rozegrane zostały mecze ćwierćfinałowe — już w systemie BO3. W nich zameldowało się 8 najlepszych zespołów. Batalia trwała w najlepsze, a wyniki korzystne były raz dla jednej, raz dla drugiej drużyny.

W półfinale zameldowały się szkoły: z Wadowic, Krakowa, Pszczyny oraz Jarosławia. Pierwszy półfinał został rozegrany pomiędzy szkołami z Krakowa oraz Wadowic. Tutaj bezkonkurencyjne zwycięstwo 2:0 odniosła pierwsza reprezentacja. Drugi półfinał padł łupem szkoły z Jarosławia, która nie pozostawiła złudzeń i ograła szkołę z Pszczyny, również wynikiem 2:0. Awans do finału należał się tylko najlepszym dwóm szkołom, które w niedzielę o godz. 15:00 rozpoczęły walkę o zwycięstwo. Zaczęła się zacięta rywalizacja o miejsca na podium, nagrody, medale i puchary.

Pojedynek finałowy trzymał nas w napięciu do samego końca. Ostatecznie zwycięską drużyną okazało się X Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Krakowie, drugie miejsce zajął Zespół Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu, a na najniższym stopniu podium znalazł się Zakład Doskonalenia Zawodowego w Wadowicach.
W pierwszym dniu wydarzenia, oprócz rozgrywek LG Mistrzostw Polski Szkół, odbył się również pierwszy etap turnieju FIFA 18, gdzie wyłoniona została najlepsza czwórka graczy, którzy mogli być spokojni o swój los przez następne kilkanaście godzin.

W piątek 21 grudnia, oprócz kontynuacji zmagań w LG Mistrzostwach Polski Szkół w E-sporcie, do głosu doszedł również HIRO Quersus Puchar Polski w E-sporcie. 8 drużyn stawiło się, aby rywalizować ze sobą o zwycięstwo i awans na wielki finał sezonu 2018/2019. Czekały na nas cztery pojedynki ćwierćfinałowe, które rozpoczęły się tuż po godzinie 9:00. Mierzyły się w nich tylko najlepsze zespoły, które wywalczyły miejsce w turnieju.

W pierwszym półfinale zmierzyły się drużyny Mixer oraz Vex. Staff. Bezapelacyjnie, lepsza okazała się ta pierwsza formacja, która pewnie wkroczyła do finału. Drugi półfinał to pojedynek Superius Gaming z GROM F1RST. Awans do finału należał się drugiej ekipie, która odniosła zwycięstwo wynikiem 2:1. Wielki finał to popis umiejętności indywidualnych i drużynowych zespołów oraz ich zawodników. Na najwyższym stopniu podium stanęło GROM F1RST, drugie miejsce przypadło drużynie Mixer, a trzecia lokata należała do Superius Gaming. Równocześnie, podczas trwania całego wydarzenia, odbywał się turniej indywidualny FIFA 18, gdzie zwycięstwo odniósł Mariusz Mirek, który podczas fazy finałowej nie przegrał żadnego spotkania! Drugie miejsce zajął Michał Trzaska, a trzecią lokatę zainkasował Michał Pytel.

Główną nagrodą w turnieju było personalizowane biurko gamingowe od firmy Techdesk. W rywalizacji na symulatorze rajdowym Gran Turismo Sport pierwsze miejsce zajął Maksymilian Borowy, który oprócz fotela gamingowego marki Quersus zgarnął również przepustkę do wielkiego finału całego sezonu. Podczas wydarzenia miały miejsce również liczne turnieje indywidualne w takie gry jak CS:GO, League of Legends, Quake Champions czy FIFA 18.
Przez czas trwania wydarzenia, co godzinę, odbywały się rozgrywki indywidualne, w których trzy najlepsze osoby otrzymywały nagrody ufundowane przez Miasto Kraków oraz SUPER GAME e-sport. W arenie pojawiła się również strefa free2play firmy Ballistix, która jest czołowym producentem kart pamięci RAM dla graczy, gdzie uczestnicy mogli przetestować najnowocześniejsze, super szybkie, gamingowe komputery marki HIRO, dostarczane przez firmę NTT System, natomiast niezwykle płynną grę w 144 Hz i 240 Hz oraz rewelacyjną jakość monitorów możecie uświadczyć dzięki firmie LG.

Dziękujemy Miastu Kraków oraz TAURON Arenie Kraków za goszczenie kolejnej edycji SUPER GAME e-sport!

Dziękujemy sponsorom i partnerom: HIRO, Quersus, LG, NTT System, sklep.ntt.pl, MSI, FSP, Patriot, Viper Gaming, Techdesk, Teetres Esport Clothing, iXXL Studio Reklamy, iDrukarnia.pl oraz Pukawka.pl.