PODSUMOWANIE SUPER GAME E-SPORT W KONINIE!

Home » PODSUMOWANIE SUPER GAME E-SPORT W KONINIE!
 Nadchodzące wydarzenia
  • Wkrótce więcej informacji!
author image by Paweł Maśnica | 0 Comments | 7 października 2018

CZAS NA PODSUMOWANIE WYDARZENIA W KONINIE!


Trzecia runda obecnego sezonu rozgrywek SUPER GAME e-sport zagościła w Koninie oraz była współorganizowana przez tutejszy Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika wraz z Miastem Konin i Obiektem Rekreacyjno-Sportowym „Rondo”. Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonał osobiście w sobotę o godzinie 12:00, sekretarz Miasta Konin — Pan Marek Zawadzki, który życzył zawodnikom sukcesów oraz podziękował uczestnikom za liczne przybycie. Na turnieju pojawiło się 16 drużyn pucharowych oraz 8 reprezentacji szkolnych. Mecze były bardzo wyrównane oraz obfitowały w wiele emocji. Nasze zmagania rozpoczęliśmy punktualnie o godzinie 9:00. Zespoły pucharowe rozgrywały swoje mecze w grupach, a drużyny szkolne toczyły zacięte boje o miejsce w półfinałach, które zaplanowane były na następny dzień wydarzenia. Zaraz po zakończeniu rozgrywek grupowych przeszliśmy do fazy play-off, gdzie zespoły mierzyły się ze sobą w ćwierćfinałach. W sobotę poznaliśmy również półfinalistów HIRO Quersus Pucharu Polski w E-sporcie. Okazały się nimi: Vex.esportWódkomacik, ByleCo oraz Invicta Gaming. Można zatem powiedzieć, że faworyci nie zawiedli. Ku naszemu zdziwieniu, mecz, który dla niektórych mógł się wydawać przedwczesnym finałem, zakończył się niespodziewanie szybko – Vex.esport pokonało Invicta Gaming wynikiem 2:0 i dumnie wkroczyło do finału. Drugi mecz półfinałowy był zdecydowanie bardziej wyrównany. Skład grający pod nazwą Wódkomacik potrzebował trzech map, aby pokonać drużynę ByleCo i dołączyć do czekającego już w finale Vex. Finał, zgodnie z przewidywaniem większości zainteresowanych, zakończył się zwycięstwem Vex.esport, które pokonało Wódkomacik wynikiem 2:0 w mapach. Trzecie miejsca zajęła drużyna Invicta Gaming.

LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie również dostarczyły nam wielu wrażeń. Na turniej zjechały się reprezentacje z całej Polski! Tutaj jednakże system rozgrywek był nieco inny. Zespoły szkolne mierzyły się ze sobą od samego początku w systemie BO3. Pierwszego dnia poznaliśmy szkoły, które zameldowały się w półfinałach. Kilkanaście godzin później wszystko było już jasne.
ZSP nr 1 w Inowrocławiu pokonało w wielkim finale ZSEO z Gniezna, ale sam mecz był niesamowity. Raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie, jednak ostatecznie zwycięzca mógł być tylko jeden. Trzecie miejsce zajęło CKZiU w Wołowie, które poradziło sobie z faworytem lokalnej społeczności — Zespołem Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Koninie, pokonując rywala wynikiem 2:0.
Dodatkowo zgodnie z tradycją, podczas wydarzenia odbywały się również liczne turnieje indywidualne, gdzie co każdą godzinę uczestnicy zaciekle walczyli o nagrody w grach: Counter Strike: Global Offensive , League of Legends i Quake Champions.
Oprócz tego, przez cały czas trwania imprezy, odwiedzający próbowali swoich sił na symulatorze rajdowym Gran Turismo Sport, który sygnowany jest marką TAG Heuer. Rywalizacja była ogromna — uczestnicy walczyli do ostatniego przejazdu, aby poprawić swoje czasy okrążeń.


Drużyny, które zajęły miejsca na podium w HIRO Quersus Pucharze Polski w e-sporcie:

I miejsce – Vex.esport
II miejsce – Wódkomacik
III miejsce – Invicta Gaming

Reprezentacje szkolne, które zajęły miejsca na podium w LG Mistrzostwach Polski Szkół w e-sporcie:

I miejsce – ZSP nr 1 w Inowrocławiu
II miejsce – ZSEO w Gnieźnie
III miejsce – CKZiU w Wołowie

Tymczasem po finałowych rozgrywkach indywidualnych FIFA 18, na podium znaleźli się:

I miejsce – Filip Drozdek
II miejsce – Bartłomiej Borkiewicz
III miejsce – Oskar Olkowski

Osoby, które uzyskały najlepszy czas okrążenia na torze Nürburgring GP na symulatorze rajdowym Gran Turismo Sport:

I miejsce – Dawid Szejna
II miejsce – Cezary Wrotecki
III miejsce – Mikołaj Wrotecki

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!


Dziękujemy sponsorom: HIROQuersus, LG, NTT System, sklep.ntt.pl, MSITeetres Esport ClothingFSPThermaltakeiXXL Studio Reklamy, iDrukarnia.pl oraz Pukawka.pl.

Transmisję prowadziła telewizja E-SPORT TV, mecze specjalnie dla Was komentowali: Krzysztof „Zbychu” Fedorowicz oraz Bartłomiej „BSG’ Sękowski.

Szczególne podziękowania należą się Miastu Konin, Zespołowi Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Koninie oraz Ośrodkowi Sportowo-Rekreacyjnemu „Rondo” za goszczenie debiutanckiej edycji rozgrywek SUPER GAME e-sport w Koninie!

Hit enter to search or ESC to close