Podsumowanie SUPER GAME e-sport w Gnieźnie

Home » Podsumowanie SUPER GAME e-sport w Gnieźnie
 Nadchodzące wydarzenia
  • Wkrótce więcej informacji!

Tuż po rozpoczęciu nowego roku SUPER GAME e-sport gościło w pierwszej stolicy Polski — Gnieźnie. W dniach 26-27 stycznia 2019 roku do Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gnieźnie zawitały 24 drużyny oraz ponad 300 zawodników indywidualnych.
Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę o godzinie 8:00 od turnieju SUPER GIRLS e-sport. Cztery drużyny walczyły ze sobą przez cały dzień. Pierwszy półfinał zakończył się triumfem zespołu „40in90”, dziewczyny pokonały swoje rywalki 2:0. Pewne zwycięstwo i wejście do finału wywalczyła również drużyna „DUCHY_KUCHENNE”, deklasując po dwóch mapach zawodniczki z „BlackGold5”. Ostatecznie finał padł łupem zespołu „DUCHY_KUCHENNE”, drugie miejsce zdobyły „40in90”, trzecie miejsce wywalczyły „Puszki Okruszki”. Na turnieju pojawiły się m.in. Eliza „Powerka” Szczepaniak, Natalia „Nati” Batog, Julia ‘bullet girl’ Kurzyńska, Klaudia „kalaejj” Stawska, Sylwia „sy$ka” Jędrzejczak czy Martyna „LettyS” Owsik.
Również w sobotę rozpoczęły się zmagania w LG Polska Mistrzostwach Polski Szkół w E-sporcie, gdzie o awans do czerwcowego wielkiego finału starało się 12 reprezentacji szkół. Reprezentacje szkolne rozpoczęły swoje zmagania od starć grupowych. Spotkania opiewały w wiele emocji i adrenaliny. Rozgrywki grupowe zakończyły się około godziny 14:00, a tuż po nich rozegrane również zostały mecze ćwierćfinałowe – już w systemie BO3. W nich zameldowało się 8 najlepszych zespołów. Batalia trwała długo, a wyniki korzystne były raz dla jednej, raz dla drugiej drużyny. W półfinale znalazły się szkoły z Wrześni, Łodzi oraz Gniezna. Pierwszy półfinał został rozegrany pomiędzy placówkami z Łodzi oraz Gniezna. Tutaj bezkonkurencyjne zwycięstwo 2:0 odniosła pierwsza reprezentacja. Drugi półfinał padł łupem szkoły z Wrześni, która nie pozostawiła złudzeń i ograła szkołę z Gniezna, również wynikiem 2:0.
Awans do finału należał się tylko najlepszym dwóm szkołom, które w niedzielę o godzinie 15:00 rozpoczęły walkę o zwycięstwo – zaczęła się zacięta rywalizacja o miejsca na podium, nagrody, medale i puchary. Pojedynek finałowy trzymał nas w napięciu do samego końca. Finalnie zwycięską drużyną okazał się Zespół Szkół Politechnicznych we Wrześni, drugie miejsce zajął Zespół Szkół Geodezyjno-Technicznych w Łodzi, a na najniższym stopniu podium znalazło się Technikum TEB Edukacja w Gnieźnie. Nagrody wręczyli Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna Michał Powałowski oraz Dyrektor TEB Edukacja w Gnieźnie Katarzyna Sobocińska.
W pierwszy dzień trwania wydarzenia, oprócz rozgrywek LG Mistrzostw Polski Szkół, odbył się również pierwszy etap turnieju FIFA 18, gdzie wyłoniona została najlepsza czwórka graczy, którzy mogli być spokojni o swój los aż do niedzieli.
W niedzielę wydarzenie otwarte zostało ponownie o 9:00. Oprócz kontynuacji zmagań w LG Mistrzostwach Polski Szkół w E-sporcie, do głosu doszedł również HIRO Quersus Puchar Polski w E-sporcie. 8 drużyn stawiło się, aby rywalizować ze sobą o zwycięstwo. Czekały na nie cztery pojedynki ćwierćfinałowe. Mierzyły się w nich tylko najlepsze zespoły, które wywalczyły miejsce w turnieju. W pierwszym półfinale zmierzyły się teamy „CO_KOTY” oraz „Stalkers eSports”. Pierwsze dwie mapy dostarczyły sporo emocji, trzecia mapa zadecydowała o tym, kto przechodzi do finału. Lepsza okazała się ta pierwsza formacja. Drugi półfinał to pojedynek „EL ES PI DI” z „Borowiki”. Awans do finału należał się pierwszej ekipie, która odniosła zwycięstwo wynikiem 2:0. Wielki finał to popis umiejętności indywidualnych i drużynowych zespołów oraz ich zawodników. Na najwyższym stopniu podium stanęło „CO_KOTY”, drugie miejsce przypadło drużynie „EL ES PI DI”, a trzecia lokata należała do „Stalkers eSports”.
Równocześnie, podczas trwania całego wydarzenia, odbywał się turniej indywidualny FIFA 18, gdzie zwycięstwo odniósł Chris Kujawski, drugie miejsce zajął Maciej Górny, a trzecią lokatę zapewnił sobie Patryk Jarzyński. W rywalizacji na symulatorze rajdowym Gran Turismo Sport pierwsze miejsce zajął Maciej Trzaskawka, który oprócz fotela gamingowego marki Quersus zgarnął również przepustkę do wielkiego finału całego sezonu.
Podczas wydarzenia miały miejsce również liczne turnieje indywidualne, w takie gry jak CS: GO, League of Legends czy Quake Champions. Na wydarzeniu pojawiła się także strefa firmy Ballistix, która jest czołowym producentem kart pamięci RAM dla graczy, gdzie odbywały się rozgrywki SUPER GIRLS e-sport oraz LG Mistrzostw Polski Szkół w E-sporcie, uczestnicy turniejów mogli przetestować najnowocześniejsze, super szybkie, gamingowe komputery marki HIRO, dostarczane przez firmę NTT System, natomiast niezwykle płynną grę w 144 Hz i 240 Hz oraz rewelacyjną jakość monitorów możecie uświadczyć dzięki firmie LG Polska.
Dziękujemy Miastu Gnieznu za pomoc w organizacji kolejnej edycji SUPER GAME e-sport!
Dziękujemy sponsorom i partnerom: HIRO, Quersus, LG, NTT System, sklep.ntt.pl, Patriot, Viper Gaming, Teetres Esport Clothing, iXXL Studio Reklamy, iDrukarnia.pl, Pukawka.pl oraz TEB Technikum.

Hit enter to search or ESC to close