Podsumowanie roku 2019!

Home » Podsumowanie roku 2019!
 Nadchodzące wydarzenia
  • Wkrótce więcej informacji!
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Podsumowanie SUPER GAME e-sport w Gnieźnie

 

Tuż po rozpoczęciu nowego roku SUPER GAME e-sport gościło w pierwszej stolicy Polski — Gnieźnie. W dniach 26-27 stycznia 2019 roku do Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gnieźnie zawitały 24 drużyny oraz ponad 300 zawodników indywidualnych.
Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę o godzinie 8:00 od turnieju SUPER GIRLS e-sport. Cztery drużyny walczyły ze sobą przez cały dzień. Pierwszy półfinał zakończył się triumfem zespołu „40in90”, dziewczyny pokonały swoje rywalki 2:0. Pewne zwycięstwo i wejście do finału wywalczyła również drużyna „DUCHY_KUCHENNE”, deklasując po dwóch mapach zawodniczki z „BlackGold5”. Ostatecznie finał padł łupem zespołu „DUCHY_KUCHENNE”, drugie miejsce zdobyły „40in90”, trzecie miejsce wywalczyły „Puszki Okruszki”. Na turnieju pojawiły się m.in. Eliza „Powerka” Szczepaniak, Natalia „Nati” Batog, Julia ‘bullet girl’ Kurzyńska, Klaudia „kalaejj” Stawska, Sylwia „sy$ka” Jędrzejczak czy Martyna „LettyS” Owsik.
Również w sobotę rozpoczęły się zmagania w LG Polska Mistrzostwach Polski Szkół w E-sporcie, gdzie o awans do czerwcowego wielkiego finału starało się 12 reprezentacji szkół. Reprezentacje szkolne rozpoczęły swoje zmagania od starć grupowych. Spotkania opiewały w wiele emocji i adrenaliny. Rozgrywki grupowe zakończyły się około godziny 14:00, a tuż po nich rozegrane również zostały mecze ćwierćfinałowe – już w systemie BO3. W nich zameldowało się 8 najlepszych zespołów. Batalia trwała długo, a wyniki korzystne były raz dla jednej, raz dla drugiej drużyny. W półfinale znalazły się szkoły z Wrześni, Łodzi oraz Gniezna. Pierwszy półfinał został rozegrany pomiędzy placówkami z Łodzi oraz Gniezna. Tutaj bezkonkurencyjne zwycięstwo 2:0 odniosła pierwsza reprezentacja. Drugi półfinał padł łupem szkoły z Wrześni, która nie pozostawiła złudzeń i ograła szkołę z Gniezna, również wynikiem 2:0.
Awans do finału należał się tylko najlepszym dwóm szkołom, które w niedzielę o godzinie 15:00 rozpoczęły walkę o zwycięstwo – zaczęła się zacięta rywalizacja o miejsca na podium, nagrody, medale i puchary. Pojedynek finałowy trzymał nas w napięciu do samego końca. Finalnie zwycięską drużyną okazał się Zespół Szkół Politechnicznych we Wrześni, drugie miejsce zajął Zespół Szkół Geodezyjno-Technicznych w Łodzi, a na najniższym stopniu podium znalazło się Technikum TEB Edukacja w Gnieźnie. Nagrody wręczyli Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna Michał Powałowski oraz Dyrektor TEB Edukacja w Gnieźnie Katarzyna Sobocińska.
W pierwszy dzień trwania wydarzenia, oprócz rozgrywek LG Mistrzostw Polski Szkół, odbył się również pierwszy etap turnieju FIFA 18, gdzie wyłoniona została najlepsza czwórka graczy, którzy mogli być spokojni o swój los aż do niedzieli.
W niedzielę wydarzenie otwarte zostało ponownie o 9:00. Oprócz kontynuacji zmagań w LG Mistrzostwach Polski Szkół w E-sporcie, do głosu doszedł również HIRO Quersus Puchar Polski w E-sporcie. 8 drużyn stawiło się, aby rywalizować ze sobą o zwycięstwo. Czekały na nie cztery pojedynki ćwierćfinałowe. Mierzyły się w nich tylko najlepsze zespoły, które wywalczyły miejsce w turnieju. W pierwszym półfinale zmierzyły się teamy „CO_KOTY” oraz „Stalkers eSports”. Pierwsze dwie mapy dostarczyły sporo emocji, trzecia mapa zadecydowała o tym, kto przechodzi do finału. Lepsza okazała się ta pierwsza formacja. Drugi półfinał to pojedynek „EL ES PI DI” z „Borowiki”. Awans do finału należał się pierwszej ekipie, która odniosła zwycięstwo wynikiem 2:0. Wielki finał to popis umiejętności indywidualnych i drużynowych zespołów oraz ich zawodników. Na najwyższym stopniu podium stanęło „CO_KOTY”, drugie miejsce przypadło drużynie „EL ES PI DI”, a trzecia lokata należała do „Stalkers eSports”.
Równocześnie, podczas trwania całego wydarzenia, odbywał się turniej indywidualny FIFA 18, gdzie zwycięstwo odniósł Chris Kujawski, drugie miejsce zajął Maciej Górny, a trzecią lokatę zapewnił sobie Patryk Jarzyński. W rywalizacji na symulatorze rajdowym Gran Turismo Sport pierwsze miejsce zajął Maciej Trzaskawka, który oprócz fotela gamingowego marki Quersus zgarnął również przepustkę do wielkiego finału całego sezonu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podsumowanie SUPER GAME e-sport w Turku

 

 

Druga edycja obyła się w dniach 16-17.03, na Hali Sportowej w Turku. W sumie w turniejach drużynowych i indywidualnych udział wzięło 28 drużyn z całej Polski oraz 500 osób w turniejach indywidualnych. Kibice także nie zawiedli, licznie przybywając do hali. Turniejami rozpoczynającymi imprezę były SUPER GIRLS e-sport, czyli turniej kobiet oraz LG Mistrzostw Polski Szkół w E-sporcie. Cztery drużyny żeńskie walczyły o miano najlepszej, na głównej scenie przygotowanej przez firmę Ballistix. Trzecie miejsce zajęły zawodniczki z drużyny GMWolves, natomiast na drugim uplasował się Team Saiprah. Finał należał do drużyny Duchy Kuchenne, obrończyń tytułu z poprzedniej edycji.

Zmagania w LG Mistrzostwach Polski Szkół w E-sporcie dostarczały nam wiele emocji, niezwykle wyrównane mecze i walka do samego końca towarzyszyły nam przez dwa dni. Ostatnie miejsce na podium zdobył Zespół Szkół Politechnicznych we Wrześni, Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu po zaciętej walce w finale, musiał uznać wyższość szkoły AZS UEK SMS Kraków.Kolejnym turniejem odbywającym się podczas wydarzenia był HIRO Quersus Puchar Polski w E-sporcie. Kilkadziesiąt zespołów walczyło w kwalifikacjach interenetowych o miejsce w rozgrywkach, ale tylko osiem najlepszych ekip pojawiło się w Turku. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna Bobaski Malutkie a finał został zdominowany przez drużynę Rekord Gaming Black, która bezapelacyjnie wygrała z drużyną Young Talents wynikiem 2:0.Na miejscu nie mogło zabraknąć strefy free2play oraz oczywiście turniejów dla wszystkich, którzy chcieli wziąć udział zarówno w bardzo popularne tytuły takie jak FIFA 19, League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive, ale też oldschoolowe Deluxe Ski Jump. Uczestnicy turniejów mogli przetestować najnowocześniejsze, super szybkie, gamingowe komputery marki HIRO, dostarczane przez firmę NTT System, natomiast niezwykle płynną grę w 144 Hz i 240 Hz oraz rewelacyjną jakość monitorów można było zobaczyć dzięki firmie LG. Również podczas wydarzenia dostępny był symulator rajdowy Gran Turismo Sport.

LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie

I miejsce – AZS UEK SMS KRAKÓW
II miejsce – Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu
III miejsce – Zespół Szkół Politechnicznych we Wrześni

HIRO Quersus Puchar Polski w E-sporcie

I miejsce – Rekord Gaming Black
II miejsce – Young Talents
III miejsce – Bobaski Malutkie

SUPER GIRLS e-sport

I miejsce – Duchy Kuchenne
II miejsce – Team Saiprah
III miejsce – GMWolves

FIFA 19

I miejsce – Patryk Mądrachowski
II miejsce – Tomasz Perliński
III miejsce – Kacper Karpiński

Gran Turismo Sport – TAG Heuer

I miejsce – Kajetan Kubecki – 1:55,693
II miejsce – Cyprian Włodarczyk – 1:56,653
III miejsce – Paweł Chabier – 1:59,959

 

Podsumowanie finałowej edycji SUPER GAME e-sport w TAURON Arenie Kraków!

 

Trzecia edycja tego roku odbyła się 8-9 czerwca w TAURON Arenie Kraków odbyły się finały sezonu 2018/2019 SUPER GAME e-sport. Wydarzenie również było częścią obchodów 5. urodzin największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce.

 

Finałowa edycja rozpoczęła się w sobotę o godz. 9:00. Pierwszego dnia cztery drużyny stanęły do walki o tytuł mistrza w turnieju HIRO Quersus Puchar Polski w E-sporcie. Spotkały się w nich tylko najlepsze zespoły, które wywalczyły miejsce w turnieju. W pierwszym półfinale zmierzyły się drużyny Superius Gaming oraz Wódkomacik. Wyrównany mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla pierwszej formacji. Drugi półfinał to pojedynek MindFoxes z EGON Esports. Awans do finału należał się pierwszej ekipie, która odniosła zwycięstwo wynikiem 2:1. Wielki finał to popis umiejętności indywidualnych i drużynowych zespołów oraz ich zawodników. Puchar Polski wywalczyła drużyna Superius Gaming, drugie miejsce przypadło drużynie MindFoxes, a trzecia lokata należała do EGON Esports.

 

W sobotę również reprezentacje szkolne rozpoczęły swoje zmagania od starć grupowych. Spotkania były pełne emocji i adrenaliny. Rozgrywki grupowe zakończyły się o godz. 17:00, a tuż po nich rozegrane zostały mecze ćwierćfinałowe — już w systemie BO3. W nich zameldowało się 8 najlepszych zespołów. Batalia trwała w najlepsze, a wyniki korzystne były raz dla jednej, raz dla drugiej drużyny.

 

W niedzielnych półfinałach zameldowały się szkoły z Siemianowic Śląskich, Krakowa, Lublińca oraz Bochni. Pierwszy półfinał został rozegrany pomiędzy szkołami z Krakowa oraz Siemianowic Śląskich. Tutaj bezkonkurencyjne zwycięstwo 2:0 odniosła pierwsza reprezentacja. Drugi półfinał padł łupem szkoły z Lublińca, która nie pozostawiła złudzeń i ograła szkołę z Bochni, również wynikiem 2:0. Awans do finału należał się tylko najlepszym dwóm szkołom, które w niedzielę o godz. 14:00 rozpoczęły walkę o zwycięstwo. Zaczęła się zacięta rywalizacja o miejsca na podium, nagrody, medale i puchary. Pojedynek finałowy trzymał nas w napięciu do samego końca. Ostatecznie z Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu zdobywa Mistrzostwo Polski Szkół, drugie miejsce zajęło X Liceum Ogólnokształcące w Krakowie im. KEN, a na najniższym stopniu podium znalazł się Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących “Meritum”.

 

Drugiego dnia również odbył się mecz pokazowy ostatniej kolejki E-sportowej Ligi Miast, gdzie rywalizowały ze sobą miasto Kraków oraz Inowrocław. Mecz zakończył się wynikiem 16:9 dla reprezentacji Krakowa i tym samym zdobyli oni tytuł mistrza w sezonie 2019.

W pierwszym dniu wydarzenia, oprócz rozgrywek LG Mistrzostw Polski Szkół oraz HIRO Quersus Puchar Polski w E-sporcie, odbył się również finał rozgrywek Gran Turismo Sport TAG Heuer, w którym udział brało 4 najszybszych zawodników z całego sezonu. Bezapelacyjnie najlepszy okazał się Tomasz Osówniak na drugim miejscu stanął Maciej Trzaskawka, natomiast ostatnie miejsce podium zdobył Maksymilian Borowy.

Równocześnie, podczas trwania całego wydarzenia, odbywał się turniej indywidualny FIFA 19, gdzie zwycięstwo odniósł Piotr Bęben. Drugie miejsce zajął Maciej Rydz, a trzecią lokatę zainkasował Bartosz Soboń.

 

Podczas wydarzenia odwiedzający mogli skorzystać ze strefy Free2Play czy wziąć udział w turniejach indywidualnych w grach takich jak: CS: GO, League of Legends, Quake Champions czy FIFA 19. Dodatkowo można było zagrać w grę Rage 2 dzięki wydawcy Bethesda.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

 Zakończyło się Wakacyjne SUPER GAME e-sport na szczycie Kotelnicy Białczańskiej!

 

Czwarta wakacyjna edycja odbyła się 13-14 lipca na szczycie Kotelnicy Białczańskiej odbyła się edycja wakacyjnego cyklu SUPER GAME e-sport. Gmina Bukowina Tatrzańska przez weekend gościła drużyny z całej Polski. Wydarzenie było podzielone na dwa główne turnieje w grze Counter-Strike: Global Offensive: HIRO Quersus LG Mistrzostwa Polski Kobiet w E-sporcie oraz Mountain Cup.

Pierwszego dnia HIRO Quersus LG Mistrzostwa Polski Kobiet w E-sporcie rozpoczęły się o godzinie 10:00 od starć ćwierćfinałowych. Osiem żeńskich drużyn wzięło udział w turnieju.

I miejsce – AVEZ Female
II miejsce – Warriors Team
III miejsce – Team Saiprah
IV miejsce – Team Baiters
V-VIII miejsce – Invicta Gaming, MIXEz, Specy Girls oraz Hypnotic

W sobotę również odbywało się Summer Super Music, był to zjawiskowy pokaz umiejętności DJ’skich, za konsolą pojawili się DJ Fatcut oraz DJ Squal.

Drugiego dnia przyszła pora na Mountain Cup, osiem drużyn stanęło do walki o tytuł najlepszej podczas Wakacyjnego SUPER GAME e-sport. Mecz finałowy mimo zwycięstwa SUPERIUS GAMING nad drużyną David Beckham 2:0, był niezwykle wyrównany, pierwsza mapa zakończyła się wynikiem 28:26, natomiast druga 16:12.

I miejsce – SUPERIUS GAMING
II miejsce – David Beckham
III miejsce – MocnyFull
IV miejsce – WeNetFox
V-VIII miejsce – Rozkoszniutcy, My To Wygramy, Habemus Papam oraz LANBialka[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”3992″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

Podsumowanie SUPER GAME e-sport w Sztumie!

Piąta edycja odbyła się 14-15 września w Sztumskim Centrum Kultury odbyło się rozpoczęcie sezonu SUPER GAME e-sport 2019/20.
Miasto i Gmina Sztum gościła przez weekend graczy z całej Polski. Wydarzenie było podzielone na dwa główne turnieje w grze Counter-Strike: Global Offensive: Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie oraz oraz turniej indywidualny. Uroczystego otwarcia dokonali Burmistrz Miasta i Gminy Sztum Pan Leszek Tabor oraz Pani Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie Bożena DąbrowskaPierwszego dnia gracze zmierzyli się o tytuł najlepszej drużyny w grze Counter Strike: Global Offensive. Pierwsze starcia rozpoczęły się o godzinie 9:00.

I miejsce – Wyrafikowani
II miejsce – RioVape
III miejsce – ProXone

Drugiego dnia przyszła pora na Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie,drużyny stanęły do walki o tytuł najlepszej podczas pierwszej edycji SUPER GAME e-sport w Sztumie. Mecz finałowy zwyciężył Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie nad reprezentacją Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku 2:0.Dla odwiedzających przez dwa dni przygotowany był turniej indywidualny FIFA 19, rywalizacja na symulatorze wyścigowym Gran Turismo Sport TAG Heuer na najszybszego zawodnika oraz strefa FREE2PLAY. Również odbyły się liczne wykłady na temat dziedziny e-sportu oraz tematyki komputerowej. Szczególne podziękowania za wykład o “Monetyzacji w e-sporcie”, który wygłosił dr Marcin Kołacz (Kancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego „FILAR”). Dziękujemy również Pani Elwirze Tomasiak z Poradni psychologiczno – pedagogicznej w Sztumie. W niedzielę przedstawiciele firm i instytucji zmierzyli się o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Sztum. Zwycięzcą został Mateusz Wasiński z firmy FILA.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Podsumowanie SUPER GAME e-sport w Krzeszowicach

 

 

 

20-21 WRZEŚNIA W KRZESZOWICACH, A DOKŁADNIEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 IM. ADAMA MICKIEWICZA ODBYWAŁA SIĘ DRUGA EDYCJA SUPER GAME E-SPORT 2019/20!

Szóstą edycją było Super Game E-sport w Krzeszowicach. Pierwszego dnia osiem reprezentacji szkolnych stanęło do walki w Mistrzostwach Polski Szkół w E-sporcie. W finale spotkały się reprezentacje Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni oraz Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej. Niezwykle wyrównany mecz zwyciężyła pierwsza formacja z Bochni 2:1. Trzecie miejsce przypadło placówce AZS UEK SMS Kraków.

W sobotę rozpoczęliśmy zmagania HIRO Quersus Pucharu Miast w E-sporcie. Udział w turnieju wzięły reprezentacje miast: Trzebinia, Kraków, Tomaszów Mazowiecki, Bielsko-Biała, Tychy oraz Rybnik. Zwycięską drużyną okazała się Trzebinia. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Krakowa, a na najniższym stopniu podium znalazł się Tomaszów Mazowiecki.

Drugiego dnia również odbył się turniej przeznaczony dla kobiet SUPER GIRLS e-sport! Pierwsze miejsce zajęły zawodniczki Team Saiprah, drugie miejsce należało do MIXez, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się drużyna PROkuracik.

Dla odwiedzających przez dwa dni przygotowany był turniej indywidualny FIFA 19, rywalizacja na symulatorze wyścigowym Gran Turismo Sport TAG Heuer na najszybszego zawodnika oraz strefa FREE2PLAY. Podczas wydarzenia można było przetestować alkogogle i narkogogle dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Krakowie oraz Straży Miejskiej w Krzeszowicach.

Dziękujemy Burmistrzowi Gminy Krzeszowice Panu Wacławowi Gregorczykowi oraz Gminie Krzeszowice za pomoc w organizacji kolejnej edycji oraz wsparcie SUPER GAME e-sport![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

 

 

 

Podsumowanie Siemianowickiego Turnieje E-sportowego

 

Podczas siódmej edycji gracze rywalizowali przez dwa dni w  Siemianowicach Śląskich  Za sprawą Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie oraz SUPER GAME e-sport wielu fanów elektronicznej rozrywki mogło poczuć prawdziwe e-mocje w Kompleksie Sportowym Michał. Pierwszego dnia uczniowie Siemianowickich szkół walczyli w rozgrywkach indywidualnych o puchar Prezydenta Miasta w grze FIFA 19 – DOKA CUP. Spośród wszystkich graczy najlepszy okazał się Adam Sieniewski, który w wspaniałym stylu pokonał Dariusza Eksterowicza! W tym samym czasie drużyny z czterech Siemianowickich szkół zmagały się w turnieju MMJ League of Legends – 5 vs 5. Trzecie miejsce zajął Zespół Szkół Sportowych pokonując przedstawicieli Szkoły Podstawowej nr 13 im. Józefa Skrzeka, natomiast na pierwszym miejscu uplasowało się ZS Cogito, wygrywając z ZSTiO „Meritum” 3:0 w systemie Best of 5. W Mistrzostwach Polski Szkół w E-sporcie o wejście do finału sezonu 2019/20 walczyło 8 reprezentacji. Najlepszą okazała się reprezentacja szkoły ZDZ Wadowice pokonując w wyrównanej walce z ZSTiO „Meritum”, trzecie miejsce na podium zgarnęła szkoła AZS UEK SMS Kraków. Dla odwiedzających Kompleks Sportowy Michał firma MMJ oraz SUPER GAME e-sport przygotowała strefę FREE2PLAY z licznymi turniejami indywidualnymi m.in. w takie gry jak: Quake Champions, League of Legends i Counter Strike: Global Offensive. Firma DOKA z Siemianowic zorganizowała 6 godzinny wyścig Doka Endurance na torze Le Mans, natomiast później odbywały się eliminacje do sobotniego wyścigu Doka Racing Cup! Urząd Miasta Siemianowice Śląskie przygotował stanowisko VR dla wszystkich chętnych. Sobotę rozpoczęliśmy od HIRO Quersus Pucharu Miast w E-sporcie, gdzie spotkały się: Siemianowice Śląskie, Trzebinia, Tomaszów Mazowiecki, Rybnik, Bielsko-Biała, Wisła oraz Dąbrowa Górnicza. Pierwsze miejsce zdobyła Trzebinia, deklasując zawodników z Tomaszowa Mazowieckiego. Ostatnie miejsce podium zajęła lokalna reprezentacja Siemianowic Śląskich. Podczas gdy miasta walczyły o puchar, zażartą walkę o miano najlepszej podczas edycji SUPER GIRLS e-sport w Siemianowicach toczyły 4 drużyny żeńskie. Najlepsze okazały się dziewczyny z drużyny Unity Female, pokonując po zaciętej walce Team Saiprah. Na najniższym stopniu podium stanął Team Baiters, które odniosły tryumf nad MixLadies. W turniej MMJ League of Legends wygrała drużyna 777, która rozprawiła się z Alvernia Gaming w finałowym starciu. Ostatnie miejsce powędrowało do zespołu JSTFF. Sobotni turniej FIFA 19 był otwarty dla wszystkich chętnych. Lokalni gracze licznie przybyli i zajadle walczyli o pierwsze miejsce. Wspaniałą inicjatywą był turniej charytatywny na symulatorze DOKA, gdzie pojawiły się Siemianowickie firmy. Cel był szczytny, a mianowicie zbierano na Hospicjum Cordis! Pierwsze miejsce zajęła firma DOKA, drugie MG Motorsport, natomiast trzecie zdobyli reprezentanci Ośrodka Szkolenia Kierowców „Krzysztof”. Oczywiście odbył się finał wyścigu DOKA Racing Cup, gdzie najszybszym kierowcą okazał się Tomasz Małycha. Równocześnie odbywał się wyścig Gran Turismo Sport organizowany przez SUPER GAME e-sport, przepustkę do wielkiego finału wywalczył Adrian Boguta, osiągając najlepszy wynik. Lokalni gracze mogli skorzystać ze strefy MMJ FREE2PLAY, gdzie czekały na przetestowanie nowoczesne komputery marki HIRO oraz monitory firmy LG. Atrakcje w wirtualnej rzeczywistości zapewniane przez okulary VR z Urzędu Miasta cieszyły się także dużym zainteresowaniem odwiedzających. Przez dwa dni dostępna również była strefa przygotowana przez firmę Ballistix, która zaserwowała odwiedzającym możliwość zagrania w Control, Battlefield V, Shadow of the Tomb Raider oraz Wolfenstein: The New Order.

 

 

 

Podsumowanie e-sportowych emocji w Kaliszu!

 

Ósma edycja odbyła się w Kaliszu. Miniony weekend dla wielu fanów elektronicznej rozrywki był pełen wrażeń za sprawą pierwszej edycji “Play and fly”. Gracze z całej Polski licznie przybyli do hali Kalisz Arena, gdzie odbywała się IV runda rozgrywek SUPER GAME e-sport przy współpracy z Miastem Kalisz.

Wydarzenie rozpoczęło się  w sobotę o godzinie 8:30. Pierwszego dnia osiem reprezentacji szkolnych stanęło do walki w Mistrzostwach Polski Szkół w E-sporcie. W finale spotkały się reprezentacje Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących “MERITUM” oraz Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim. Mecz zwyciężyła pierwsza formacja z Siemianowic Śląskich z wynikiem 2:0. Trzecie miejsce przypadło Technikum TEB Edukacji w Gorzowie Wielkopolskim.

Jednocześnie rozgrywane były mecze w grze League of Legends. Drużyny walczyły o wejście do niedzielnych półfinałów. Następnego dnia poznaliśmy wyniki dalszej części turnieju League of Legends. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ZSTE Kalisz, z kolei drugie miejsce należało do Team Przypix, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Gangsta Dobrzec.

Drugim turniejem tego samego dnia był HIRO Quersus Puchar Miast w E-sporcie. Udział w turnieju wzięły miast takie jak: Trzebinia, Konin, Września, Siemianowice Śląskie, Kalisz, Turek oraz Łodź. Zwycięski tytuł po raz kolejny wywalczyła drużyna Trzebini. Drugie miejsce zajęła kadra Siemianowic Śląskich, a na najniższym stopniu podium znalazła się reprezentacja Łodzi.

Dla odwiedzających przez dwa dni przygotowane były liczne turnieje indywidualne Pro Evolution Soccer 2020 Cup oraz rozgrywki jeden na jednego w Quake Champions, League of Legends oraz Counter-Strike: Global Offensive. Podczas wydarzenia można było przetestować najnowsze gry na strefie FREE2PLAY – Frostpunk od 11 bit studios, Age of Empires II: Definitive Edition wydane przez Xbox Game Studios oraz Farming Symulator 2019. Lokalni gracze mogli testować nowoczesne komputery marki HIRO oraz monitory firmy LG.

Dostępna również była strefa przygotowana przez markę Ballistix, która zaserwowała odwiedzającym możliwość zagrania w Control, Battlefield V, Shadow of the Tomb Raider oraz Wolfenstein: Youngblood.

Puchary, medale oraz nagrody wręczył Wiceprezydent Miasta Kalisza – Grzegorz Kulawinek.

W ramach wydarzenia “Play and fly” Wielkopolski Klaster Lotniczy przygotował wystawę związaną z lotnictwem, w tym nowoczesne symulatory lotów, pokazy dronów oraz strefę retro z grami.

Dziękujemy Miastu Kalisz za pomoc w organizacji oraz wsparcie SUPER GAME e-sport!

Dziękujemy sponsorom i partnerom: OSRiR Kalisz, Wielkopolski Klaster Lotniczy, HIRO, Quersus, AMD, NTT System, sklep.ntt.pl, LG,Patriot, Viper Gaming, Genesis, iBOX, Aurora Gaming oraz polDRUK.pl.

fot. NW StudYo Michał Jaworski dla SUPER GAME e-sport

 

Końcowa klasyfikacja zawodów, które odbyły się w Kaliszu, prezentuje się następująco:

 

Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie
1. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących “MERITUM”
2. Zespół Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim
3. TEB Edukacji w Gorzowie Wielkopolskim
HIRO Quersus Puchar Miast w E-sporcie
1. Trzebinia
2. Siemianowice Śląskie
3. Łodź
Turniej League of Legends
1. ZSTE Kalisz
2. Team Przypix
3. Gangsta Dobrzec
Pro Evolution Soccer 2020!
1. Tomasz Pierz2. Kacper Położyński

3.Miłosz Smelkowski

 

 

 

 

DZIĘKUJEMY ZA CAŁY ROK!

 

Hit enter to search or ESC to close