Oświadczenie dotyczące ostatnich wydarzeń związanych z eliminacjami online i dyskwalifikacją zespołów.

Oświadczenie dotyczące ostatnich wydarzeń związanych z eliminacjami online i dyskwalifikacją zespołów.

Pragniemy przypomnieć, że bardzo mocny nacisk stawiamy na grę “fair play” oraz regulamin, który w bieżącym roku (tj. 2019) został zaostrzony.
Według zmian, które zostały wprowadzone nie dopuszcza się dzielenia graczy na lepszych i gorszych czy też bardziej lub mniej znanych. Każdego gracza traktujemy na tym samym poziomie oraz z szacunkiem. W razie jakichkolwiek problemów staramy się pomóc jak tylko możemy, lecz nie wszystkim można pomóc.

Kolejna kwestia dotyczy tego, że regulamin obowiązuje każdego gracza. Nie ma żadnych wyjątków. Oczekujemy więc, aby każdy gracz przestrzegał regulaminu oraz odnosił się z szacunkiem do innych graczy. Każdy gracz, który akceptuje ten regulamin jest zobowiązany do przestrzegania go, a nieznajomość będzie skutkowała dyskwalifikacją. Nie będziemy tolerować przejawów agresji, a każdy taki epizod również będzie skutkował dyskwalifikacją. 
Co do sytuacji z eliminacji numer 4 na wydarzenie w Gnieźnie
Nie jest to pierwsza sytuacja tego typu jak np.:
Anulowanie meczy w ćwierćfinałach – update CS: GO i serwerów FACEIT, aktualizacja systemu FACEIT, czy w przypadku 4 rundy zawieszenie się systemu formularzy, za co wszystkich bardzo przepraszamy.
Błąd został naprawiony a w ramach rekompensaty dodano dodatkowe rundy.

Takie rzeczy się zdarzają i trzeba się z tym liczyć. Nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli. Wielu ludzi napisało do nas co się stało i jaki jest problem. Wyjaśniliśmy sytuacje, poinformowaliśmy o tym, że odbędą się dodatkowe eliminacje i zweryfikujemy ten problem. Niestety, kilku graczy zignorowało te informacje i na tle publicznym postanowili “wylewać hejt i świadczyć nieprawdę”. Takie działanie skutkowało zbanowaniem tych graczy, ponieważ takie zachowanie jest zachowaniem niepożądanym. 

Podsumowując:
Rozwijajmy e-sport w Polsce bez niepotrzebnej nienawiści i toksycznych zachowań, aby każdy nowy gracz miał swobodne warunki do rywalizacji  podczas imprez offline oraz mógł liczyć na pomoc innych graczy. 
#esportbezhejtu